NOVINKY
REGISTRACE

NOVINKY

18. 01. 2016

CRAFT RunFest Ostrava: Běžecký festival v centru Ostravy aneb z Ostravy až do New Yorku!

18. 1. 2016, Ostrava - Ostravský běžecký kalendář má další závod a zároveň festival, kde bude souznít běh s rytmy dobré muziky. V neděli 25.9.2016 se uskuteční 1. ročník CRAFT RunFest OSTRAVA. Nový běžecký projekt organizuje Maraton klub Seitl Ostrava a SSK Vítkovice. Hlavním tahákem pro běžce je možnost zajistit si účast na slavném maratonu v New Yorku, pro veřejnost pak zažít skvělou festivalovou atmosféru přímo v centru Ostravy.

„Ostravský CRAFT RunFest se koná letos poprvé. Chceme přidat výzvu pro zkušené běžce ke stávajícím závodům pro širokou veřejnost, kterým je např. Český běh žen. Maratonská trať je zkrátka to nejvíc, co se dá v běhu udělat a navíc má v Ostravě dlouholetou tradici," říká prezident závodu a guru ostravského běhu Otto Seitl a dodává: „Zářijový termín jsme zvolili kvůli příjemnému počasí pro dlouhé běhy, končí také atletická sezóna a na start tak dokážeme přilákat kvalitní domácí maratonce i jména ze zahraničí. Jsem zvědav, kteří dva vytrvalci budou mít to štěstí a získají hlavní cenu tomboly – účast na CITY MARATHON NEW YORK. Ten se koná pravidelně v listopadu, proto půjde až o účast v roce 2017, tak aby se výherci mohli kvalitně připravit a vyřídit si všechny formality pro cestu do zámoří jako jsou např. víza."

První ročník odstartuje na Masarykově náměstí, zázemí sportovci najdou v Trojhalí. Velká část trati povede podél řeky Ostravice a pak Komenského sady, tedy největším parkem v centru města. „Připravili jsme v rámci možností trati, které jsou atraktivní a co nejméně komplikované, abychom běžcům kromě zážitku z Ostravy umožnili zaběhnout i dobrý čas," říká ředitel CRAFT RunFest OSTRAVA Oldřich Zvolánek z SSK Vítkovice.

Maraton jako hlavní závod CRAFT RunFest doplní i půlmaraton, běh na 10km a závod štafet na 6 x 6km. Celý sportovní program zahájí divácky atraktivní závod v koloběhu, který je zařazen do republikového seriálu závodů koloběžkářů. Organizátoři nezapomínají ani na děti a handicapované. Sportovci poběží o finanční odměny a hodnotné ceny. Závodníci na maratonské a půlmaratonské trati budou navíc zařazeni do slosování o dvě místa v nejatraktivnějším maratonu světa, který se v New Yorku koná od roku 1970. Každý běžec, který doběhne do cíle v limitu, má šanci v závěrečné tombole získat pro rok 2017 startovné, letenku a ubytování.

Newyorkského maratonu se účastní pravidelně 50 tisíc běžců více než stovky národností, kterým přímo na místě fandí na dva a půl milionu diváků. Běží se 5. různými částmi města, přebíhá se 5 nádherných mostů. Do cíle v Central Parku se podaří doběhnout vždy minimálně 99% startujících. Sportovci, kteří se tohoto maratonu zúčastnili, říkají, že má jedinečnou atmosféru.

„Alespoň kousek této atmosféry zažijete i v Ostravě, pokud se zúčastníte nebo přijdete zafandit a podpořit tak výkony ostatních. Skvělý doprovodný program v prostoru startu a cíle závodu, hudební rytmy na trati v oblasti Karoliny a v Komenského sadech, sponzorská vesnička na Masarykově náměstí pro nákup specializovaného zboží za dobré cen , atrakce pro děti, sportovní testování pro dospělé, občerstvení. RUNFEST oživí centrum Ostravy" dodává jedna z koordinátorek akce Eva Horčičková.

Veškeré informace najdou účastníci na www.runfest.cz . Registrace běží a je výhodné přihlásit se co nejdříve. Na webu se mohou hlásit i dobrovolníci, kteří chtějí pomoci s organizací ojedinělého sportovního projektu!