NOVINKY
REGISTRACE

NOVINKY

14. 01. 2016

Ostravský běžecký kalendář má další závod a zároveň festival,

kde bude souznít běh s rytmy dobré muziky. V neděli 25.9.2016 se uskuteční 1. ročník CRAFT RunFest OSTRAVA. Nový běžecký projekt organizuje Maraton klub Seitl Ostrava a SSK Vítkovice. Hlavním tahákem pro běžce je možnost zajistit si účast na slavném maratonu v New Yorku v roce 2017.

Ostravský RunFest se koná letos poprvé. „Chceme přidat výzvu pro zkušené běžce ke stávajícím závodům pro širokou veřejnost, kterým je např. Český běh žen. Maratonská trať je zkrátka to nejvíc, co se dá v běhu udělat a navíc má v Ostravě dlouholetou tradici," říká prezident závodu a guru ostravského běhu Otto Seitl a dodává: „Zářijový termín jsme zvolili kvůli příjemnému počasí pro dlouhé běhy, končí také atletická sezóna a na start tak dokážeme přilákat kvalitní domácí maratonce i jména ze zahraničí. Jsem zvědav, kteří dva vytrvalci budou mít to štěstí a získají hlavní cenu tomboly – účast na CITY MARATHON NEW YORK. Ten se koná pravidelně v listopadu, proto půjde až o účast v roce 2017, tak aby se výherci mohli kvalitně připravit a vyřídit si všechny formality pro cestu do zámoří. Tuto hlavní cenu společně s námi zajišťuje firma CRAFT, náš hlavní partner."

První ročník odstartuje na Masarykově náměstí, zázemí sportovci najdou v Trojhalí. Velká část trati povede podél řeky Ostravice a pak Komenského sady, tedy největším parkem v centru města. „Připravili jsme v rámci možností tratě, které jsou atraktivní a co nejméně komplikované, abychom běžcům kromě zážitku z Ostravy umožnili zaběhnout i dobrý čas," říká ředitel CRAFT RunFest OSTRAVA Oldřich Zvolánek z SSK Vítkovice.

Maraton jako hlavní závod CRAFT RunFest doplní i půlmaraton, běh na 10km a závod štafet na 6 x 6km. Celý sportovní program ovšem zahájí divácky atraktivní závod v koloběhu, který je zařazen do republikového seriálu závodů koloběžkářů. Organizátoři nezapomínají ani na děti a handicapované. Dětské závody, stejně jako všechny ostatní běhy, jsou členěny do kategorií dle věku a pohlaví. Sportovci poběží o finanční odměny a hodnotné ceny. Kdo nezvítězí ještě nemusí smutnit. Ve startovním balíčku každý registrovaný závodník objeví funkční triko CRAFT RunFest a radost ze svého výkonu v cíli ozdobí originální medaile. Navíc se každé startovní číslo dostane do závěrečné tomboly o věcné ceny. Ale do New Yorku s CRAFT teamem má šanci v roce 2017 jet jen maratonec nebo 1/2maratonec, který v limitu absolvuje svoji trať.

Registrace běží a je výhodné přihlásit se co nejdříve. Pojďte do toho s námi!!