NOVINKY
REGISTRACE

NOVINKY

26. 09. 2016

Premiéra

Dva tisíce účastníků z řad dětí, amatérských běžců, špičkových vytrvalců i sportovních nadšenců. První ročník CRAFT RunFest OSTRAVA, který provázelo v odpoledních hodinách krásné slunečné počasí, se vydařil.

Spokojeni byli běžci, diváci, partněři, organizátoři MK Seitl Ostrava a SSK Vítkovice i provozovatelé kaváren a restaurací, kteří měli od ranních hodin na svých zahrádkách na Masarykově náměstí prakticky stále plno.

Milovníci běhání si mohli vybrat z pestré palety běhů - od štafetového závodu na 6x6km přes tratě jednotlivců o délce 1/4maratonu, 1/2maratonu až po hlavní maratonský závod. Nechyběly dětské běžecké závody ani oblíbený Nordic walking. Velmi atraktivním a napínavým závodem v koloběhu vyvrcholila historicky poprvé v Ostravě celorepubliková Rollo Liga koloběžkářů. Diváci tak mohli v ulicích fandit naší koloběžkářské špičce.

Kořením premiérového ročníku byl start kvalitních afrických běžců. Ti s jistotou ovládli své tratě. Vítězkou závodu na 10 km se stala jednadvacetiletá Charity Kiprop z Keni časem 37:29, kterým předčila také všechny startující muže. Za ní doběhla Monika Horáková (46:11), kategorii mužů vyhrál Jakub Jurcaga z Děčína (39:42).

Na trati půlmaratonu žen byla první v cíli dle očekávání Keňanka Vivian Kiplagati. Osmadvacetiletá atletka zaostala o dvě minuty za svým osobním rekordem, ale její výsledný čas 1:19:05 byl třetím nejlepším v absolutním pořadí a o úctyhodných bezmála třináct minut lepší, než čas druhé ženy v pořadí Ivany Zbořilové z Karviné (1:31:59). Kategorii mužů na této trati vyhrál Polák Wieslaw Sosnowski (1:15:21), nejlepším českým závodníkem se stal Matouš Vrzala z SSK Vítkovice (1:17:10). Celkem dokončilo závod půlmaratonu 419 závodníků.

Na nejdelší běžecké trati bojovalo 169 vytrvalců a vytrvalkyň, jimž dominoval favorit závodu Biruk Kebede Kekeba z Etiopie. Vyhrál časem 2:23:32, ovšem druhý v pořadí Roman Hurtík zaostal za jeho výkonem jen o šest minut (2:29:42). Nejlepší ženou v cíli byla Petra Pastorová z domácího MK Seitl Ostrava (2:53:33).

Velký zájem a skvělou atmosféru přinesl štafetový běh šestičlenných družstev. Každého člena štafety čekal jeden 6,4 km dlouhý okruh. Na start se postavilo rekordních 93 štafet, což představuje téměř 600 nadšených běžců a běžkyň. 

Sportovní festivalový den vyvrcholil v pozdně odpoledních hodinách slavnostním vyhlášením těch nejlepších a losováním o hlavní cenu CRAFT RunFestu – voucher obsahující zpáteční letenku, ubytování a startovné na New York City Marathon 2017. Motto …z Ostravy do New Yorku bylo naplněno. Šťastní vítězové Petra Jašová a Jan Silný byli vylosováni z řad maratonců a půlmaratonců, kteří dokončili svůj závod do stanoveného limitu.

První ročník CRAFT RunFest Ostrava je úspěšně za námi a organizátoři závodů MK Seitl Ostrava a SSK Vítkovice společně s hlavním partnerem CRAFT se na vás těší na startu příštího ročníku.

 

 

Fotogalerie

Výsledky